Хорольська районна рада

20 вересня під головуванням голови районної ради Віри Мартюк відбулося пленарне засідання 34 сесії Хорольської районної ради 7 скликання

Переглядів: 158

20 вересня під головуванням голови районної ради Віри Мартюк відбулося пленарне засідання 34 сесії Хорольської районної ради 7 скликання.
У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Лариса Звірко, сільські голови, керівники установ та організацій району, представники ЗМІ.
Перед початком сесійної роботи Віра Анатоліївна та Лариса Миколаївна вручили подяку обласної ради Михайлу Васильовичу Яненку – ветерану місцевого самоврядування, Ніні Анатоліївні Лунцовій – ветерану державної служби та Наталії Анатоліївні Савченко – директору Новачиської ЗОШ І-ІІ ст.
Загалом на сесії розглянуто 15 питань.
Заступник керівника Лубенської прокуратури Віктор Фурса прозвітував про стан законності, боротьби із злочинністю та результати діяльності Хорольського відділу Лубенської прокуратури Полтавської області за І півріччя 2019 року.
Всі питання, що винесені на сесію, були попередньо розглянуті на засіданні президії районної ради та опрацьовані в депутатських комісіях районної ради і за результатами розгляду підтримані депутатами.
В різному Віра Анатоліївна проінформувала депутатів та присутніх щодо перспектив реформи адміністративно-територіального устрою області та громад Хорольщини. Наступний етап реформи не передбачає добровільності та буде проводитися в адміністративний спосіб, маючи на меті сформувати спроможні громади.
Але важливим питанням є невизначена приналежність медичних закладів вторинної ланки (центральних районних лікарень). Коштів з державного бюджету недостатньо для їх утримання і у більшості випадків суттєву фінансову підтримку лікарням надають з місцевих бюджетів. Існує обгрунтоване занепокоєння, що коштів із державного бюджету і надалі не вистачатиме для утримання лікарень, а механізм підтримки з місцевого бюджету в рамках нового адмінтерустрою, на даний момент, не передбачений. Тому на засіданні круглого столу по питанню «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Полтавської області. Етап другий – презентація моделі області», що був організований Асоціацією районних та обласних рад 19 вересня в приміщенні Полтавської обласної ради, за ініціативи Віри Анатоліївни було прийнято рішення щодо підготовки спільного звернення до Асоціації районних та обласних рад та Міністерства охорони здоров’я відносно вирішення даного питання.
Сесія районної ради пройшла в діловій, конструктивній атмосфері« повернутися до списку новин