Хорольська районна рада

19 вересня голова районної ради Віра Мартюк, голова райдержадміністрації Лариса Звірко та в.о. голови Покрово - Багачанської ОТГ Наталія Усик взяли участь у проведенні круглого столу по питанню «Перспективи формування нової системи адміністративно-те

Переглядів: 184

19 вересня голова районної ради Віра Мартюк, голова райдержадміністрації Лариса Звірко та в.о. голови Покрово - Багачанської ОТГ Наталія Усик взяли участь у проведенні круглого столу по питанню «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Полтавської області. Етап другий – презентація моделі області», що був організований Асоціацією районних та обласних рад в приміщенні Полтавської обласної ради.
Представники Мінрегіону та експерти УАРОР провели презентацію проекту адміністративно – територіального устрою Полтавської області, що налічує 4 об’єднаних райони та 57 ОТГ, розкривши передумови для створення спроможних районів Полтавської області та акцентувавши увагу на умовах створення спроможних громад.
Реорганізація області буде проведена в адміністративний спосіб, оскільки це компетенція Верховної ради та Кабінету Міністрів України.
При обговоренні нової моделі устрою області, Віра Анатоліївна звернула увагу на невизначену приналежність медичних закладів вторинної ланки (центральних районних лікарень). На даний момент ЦРЛ це спільна власність громад районів. Коштів з державного бюджету недостатньо для їх утримання і у більшості випадків суттєву фінансову підтримку лікарням надають з місцевих бюджетів. Питання тим більш гостре, зважаючи на думку експертів щодо фактичної неможливості утримання районних лікарень об’єднаними територіальними громадами самостійно та відсутність районних рад, адміністрацій та, відповідно, районного бюджету у концептуальному баченні нового формату районів.
Колегами підтримана пропозиція Віри Анатоліївни в частині підготовки спільного звернення до Міністерства охорони здоров’я з метою формування ефективного механізму управління і розвитку лікарень вторинної ланки.« повернутися до списку новин