Хорольська районна рада

3 липня в залі засідань районної ради проведено спільне засідання президії районної ради та колегії РДА під головуванням голови районної ради Віри Мартюк та голови райдержадміністрації Лариси Звірко.

Переглядів: 431

3 липня в залі засідань районної ради проведено спільне засідання президії районної ради та колегії РДА під головуванням голови районної ради Віри Мартюк та голови райдержадміністрації Лариси Звірко.
В ході засідання розглянуто питання «Про формат створення укрупнених районів Полтавської області». 
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 № 77-р затверджено План заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019 – 2021 роки.
На сьогодні в області проводиться робота із розгляду моделювання системи адміністративно – територіального устрою субрегіонального (районного) рівня, розробленого Мінрегіоном спільно з групою експертів на прикладі Полтавської області.
За результатами моделювання запропоновано адміністративно-територіальний устрій Полтавської області сформувати з 4 районів – Полтавського, Кременчуцького, Лубенського та Миргородського. Хорольський район запропоновано включити до складу Лубенського району.
При обговоренні даного питання відзначено не доведене до кінця об’єднання територіальних громад, відсутність чіткого законодавчого розподілу повноважень між об’єднаними громадами та районом.
Стан транспортної інфраструктури викликає чимало нарікань. У мешканців періодично виникають складнощі своєчасно потрапити до райцентру, розташованого на відстані 15 – 20 кілометрів для отримання соціальних та побутових послуг. Якщо ця відстань збільшиться до 40 – 60 кілометрів, при нинішньому стані доріг та автобусного сполучення, ситуація значно ускладниться.
На спільному засіданні прийнято рішення направити Полтавській обласній державній адміністрації пропозиції від Хорольського району щодо розгляду запропонованого моделювання системи адміністративно – територіального устрою субрегіонального рівня Полтавської області:
1. Питання створення системи адміністративно – територіального устрою субрегіонального (районного) рівня недоцільно розглядати до закінчення процесу добровільного об’єднання територіальних громад та до законодавчого врегулювання розподілу повноважень об’єднаних територіальних громад та районів, які громади не в змозі вирішувати максимально ефективно (утилізація сміття, дороги, медична допомога другого рівня, тощо).
2. Додатково проаналізувати доцільність моделювання системи адміністративно – територіального устрою субрегіонального рівня Полтавської області на базі госпітальних округів.« повернутися до списку новин