Хорольська районна рада

З початку березня ПП «Хорольська мехпекарня»  є учасником навчальної мережі енергоефективних хлібопекарів України під егідою українсько-німецького проекту GIZ

Переглядів: 543

З початку березня ПП «Хорольська мехпекарня»  є учасником навчальної мережі енергоефективних хлібопекарів України під егідою українсько-німецького проекту GIZ. Це перша в Україні галузева мережа, завдання якої скоротити енерговитрати підприємств – учасників до якої входять 12 хлібопекарень різної потужності.

Голова районної ради Віра Мартюк, виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Сергій Абрамов, заступник голови районної ради Роман Гловацький 26 березня завітали на стратегічно важливе для району підприємство з робочим візитом.

 Директор Людмила Керекелиця та головний інженер Сергій Філоненко із задоволенням розповіли про свої  напрацювання та подальші плани щодо модернізації підприємства до рівня європейських колег.

Економічна стагнація попередніх років відчутно вплинула на підприємства хлібопекарської галузі та змусила шукати шляхи і засоби для модернізації та нові ринки збуту продукції. Одним із пріоритетів при подальшому розвитку, на думку керівництва Хорольської механізованої пекарні, має залишатися якість продукції, високі смакові якості та випікання тільки з натуральної сировини. ПП «ХМП» - одне із 3 хлібопекарських підприємств області на якому впроваджено систему управління безпечністю харчових продуктів ХАССП відповідно до вимог чинного законодавства України та країн-членів Євросоюзу.

Підприємство активно бере участь у різноманітних виставках, конкурсах  та програмах. Гарним стимулом стала відзнака «Кращий підприємець Полтавщини – 2018» у конкурсі «Кращі товари Полтавщини – 2018».

 Державна політика із залучення міжнародної технічної допомоги та методична, інформаційна підтримка підприємств місцевою владою обласного і районного рівнів спрямовані на залучення підприємств регіону у грантові, навчальні та ряд інших програм.

Участь ПП «Хорольська мехпекарня» в проекті GIZ розпочалася із заповнення анкети.

Програма GIZ під егідою Мінекономрозвитку та уряду Німеччини «Консультація підприємств щодо енергоефективності», спрямована на модернізацію і скорочення витрат енергії на виробництві. Підприємства – учасники програми розподілили на 3 групи по 15 підприємств у кожній – хлібопекарна, будівельна та переробка молока. Хорольська мехпекарня приймає участь на рівні із великими компаніями, потужністю до 800 тонн на добу, маючи власне виробництво 17 тонн щодоби.

На 1 етапі реалізації програми на підприємствах – учасниках проведено енергоаудит.

У жовтні 2018 року підприємство обстежили за рядом напрямів – теплотехніка, електроенергетика, газопостачання і т.д. Послуги оплачено донорами програми. Результати очікуються після завершення діагностики всіх підприємств – учасників. Для довідки – вартість базового енергоаудиту підприємства розпочинається від 100 тисяч гривень.

Експертний звіт дозволить оптимізувати процеси та максимально продуктивно залучати інвестиції.

Людмила Петрівна в листопаді 2018 року пройшла навчання в Німеччині на тему «Енергоефективність та нові технології в пекарнях». Всі витрати на себе взяла німецька сторона. За її словами на кожній пекарні в Німеччині є посада інженера з енергозбереження, який постійно вносить пропозиції щодо скорочення енерговитрат. Отриманий досвід вже впроваджують на Мехпекарні – Сергій Іванович проходить навчання з енергоменеджменту. Також за підтримки GIZ.

Загалом, за результатами реалізації програми передбачено скорочення енерговитрат 15 підприємств – учасників протягом 2х років на 4-12 %.

На 2 етапі реалізації програми «Консультація підприємств щодо енергоефективності» 5 із 15 підприємств по кожному напряму на безповоротній основі отримають кошти для втілення ряду енергоефективних заходів. Тож вболіватимемо за Хорольську механізовану пекарню щоб вона пройшла конкурсний відбір та залучила додаткові інвестиції.

За результатами зустрічі посадовці висловили сподівання на подальшу позитивну співпрацю органів місцевого самоврядування, державної влади та підприємництва у справі розбудови економіки району.« повернутися до списку новин