Хорольська районна рада

Цю публікацію ми присвячуємо продовженню висвітлення співпраці місцевої влади по підтримці і розвитку медицини Хорольщини, а саме забезпеченню діяльності первинної ланки – центру первинної-медико-санітарної допомоги

Переглядів: 166

Цю публікацію ми присвячуємо продовженню висвітлення співпраці місцевої влади по підтримці і розвитку медицини Хорольщини, а саме забезпеченню діяльності первинної ланки – центру первинної-медико-санітарної допомоги.
Хорольський ЦПМСД після впровадження медичної реформи основне фінансування отримує від Національної служби здоров’я України за надані пацієнту послуги. І хоча в цілому зміну основних принципів і механізмів роботи сімейних лікарів з 2018 року можна оцінити позитивно, досі є ряд питань, які потребують доопрацювання та відповідної підтримки місцевої влади.
Оплата комунальних послуг і енергоносіїв ПМСД передбачається з місцевих бюджетів. Також районна та місцеві ради виділяють кошти на придбання медикаментів, створення умов для залучення фахівців, співфінансування оплати пільгових рецептів та ряд інших видатків.
НСЗУ не передбачає утримання фельдшерсько-акушерських пунктів. Кошти виділяються на утримання амбулаторій. З метою надання якісного медичного обслуговування жителям своїх громад, сільські ради Хорольщини забезпечили утримання ФАПів. Дане рішення забезпечило більшу доступність медичних послуг населенню в сільській місцевості.
В цілому, на потреби первинної ланки медицини з місцевих бюджетів протягом 2019 року було виділено майже 6 мільйонів гривень. З них понад 2 мільйони гривень – кошти районного бюджету.
Суми, які виділили ОТГ, міська, сільські ради наведено у таблиці.
За ці гроші було профінансовано сплату енергоносіїв та комунальних послуг, заробітні плати медперсоналу, придбання ліків, туберкуліну, придбання необхідного обладнання.
З районного бюджету було профінансовано оплату пільгових рецептів на суму 120 тисяч гривень. Ряд сільських рад профінансували придбання пільгових ліків для своїх жителів на загальну суму 127 тисяч гривень.« повернутися до списку новин