Хорольська районна рада
Хорольський район, Полтавська область

Цю публікацію ми присвячуємо продовженню висвітлення співпраці місцевої влади по підтримці і розвитку медицини Хорольщини, а саме забезпеченню діяльності первинної ланки – центру первинної-медико-санітарної допомоги

Переглядів: 130

Цю публікацію ми присвячуємо продовженню висвітлення співпраці місцевої влади по підтримці і розвитку медицини Хорольщини, а саме забезпеченню діяльності первинної ланки – центру первинної-медико-санітарної допомоги.
Хорольський ЦПМСД після впровадження медичної реформи основне фінансування отримує від Національної служби здоров’я України за надані пацієнту послуги. І хоча в цілому зміну основних принципів і механізмів роботи сімейних лікарів з 2018 року можна оцінити позитивно, досі є ряд питань, які потребують доопрацювання та відповідної підтримки місцевої влади.
Оплата комунальних послуг і енергоносіїв ПМСД передбачається з місцевих бюджетів. Також районна та місцеві ради виділяють кошти на придбання медикаментів, створення умов для залучення фахівців, співфінансування оплати пільгових рецептів та ряд інших видатків.
НСЗУ не передбачає утримання фельдшерсько-акушерських пунктів. Кошти виділяються на утримання амбулаторій. З метою надання якісного медичного обслуговування жителям своїх громад, сільські ради Хорольщини забезпечили утримання ФАПів. Дане рішення забезпечило більшу доступність медичних послуг населенню в сільській місцевості.
В цілому, на потреби первинної ланки медицини з місцевих бюджетів протягом 2019 року було виділено майже 6 мільйонів гривень. З них понад 2 мільйони гривень – кошти районного бюджету.
Суми, які виділили ОТГ, міська, сільські ради наведено у таблиці.
За ці гроші було профінансовано сплату енергоносіїв та комунальних послуг, заробітні плати медперсоналу, придбання ліків, туберкуліну, придбання необхідного обладнання.
З районного бюджету було профінансовано оплату пільгових рецептів на суму 120 тисяч гривень. Ряд сільських рад профінансували придбання пільгових ліків для своїх жителів на загальну суму 127 тисяч гривень.

« повернутися до списку новин