Хорольська районна рада

«Під дідовими липами»

Переглядів: 733

      «Мрія про створення осередку духовної спадщини батьків та рідного краю виз-рівала давно, але лише сьогодні нам вдалося її втілити у життя.

 Об’єднати людей духом і традиціями національної культури», - говорить ініціатор створення музею і проведення етно-фестивалю «Під дідовими липами» студент Тернопільського наці-онального медичного університету імені І. Горбачевського Едуард Крутько, чий рід бере початок у селі Козубівка Хорольського району.  Упродовж двох днів, 29-30 липня, у селі Козубівка Андріївської сільської ради Хорольського району уперше розкрив красу національних традицій етно-фестиваль «Під дідовими липами».

 Під час урочистого відкриття слова підтримки щодо збереження історії громади, самобутності озвучили голови Всеукраїнської гро-мадської організації «Молодіжний народний рух» Андрій Рибалко та молодіжної Полтавської обласної громадської організації «Твій світ» Олександр Чепур, голови Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко та районної ради Віра Мартюк, Андріївський сільський голова Володимир Данилейко.

 Під оплески присутніх вони відкрили етнографічний музей «Древо», колекція якого була зібрана родиною і осо-бисто ініціатором його створення Едуардом Крутьком.

 Він же провів першу екскурсію по музею.

 Поряд, на імпровізованому сценічному майданчику перший фестивальний день розпочав ансамбль «Берегиня» Андріївської сільської ради.

 На запрошення організаторів відгукнулося чимало самодіяльних колективів.

 Тому гарна, щира душевна пісня лунала від аматорських колективів, молодих виконавців та гуртів із Петракіївки, Староаврамівки, Трубайців, інших сіл району. Не менш захоплення, особливо для численної дітвори, стало дійство-майстер-клас «Одяг Полтавщини».

 Майстри презентували чоловічий та жіночий, дівочий український народний одяг.

 Розповідали про нього, атрибути та аксесуари, що носили у буденні чи святкові дні.

 А тим часом, поблизу готувалися смачні страви: пиріжки, вареники, гарячі страви.

 Кожен бажаючий міг ними посмакувати, адже ніде так їх смачно не готують, як на Полтавщині.

 Для тих, хто завітав до Козубівки, на етно-фестиваль на другий день, організа-тори підготували не менш яскраве дійство.

 Його родзинкою став виступ київського гурту «Тобі здалося» і його солістки Іванни Попович, який працює у жанрі автор-ської пісні.

 Лунали яскравими самобутніми голосами українські народні пісні, су-часні естрадні, проводилися майстер-класи.

 Цікавим став перегляд документального фільму «Спадок нації», прем’єра якого відбулася навесні у м. Києві.

 Співорганізаторами фестивалю виступили Всеукраїнська громадська організа-ція «Молодий народний рух» та Полтавська обласна молодіжна громадська органі-зація «Твій світ».

 Підтримали і долучилися до його проведення районна державна адміністрація та районна рада, Андріївська сільська рада, місцеве господарство СВК «Андріївський» та жителі села.

 Фото звіт фестивалю можна переглянути тут.« повернутися до списку новин