Хорольська районна рада

У цьому дописі ми розглянемо як, за які кошти утримуються та модернізуються загальноосвітні школи Хорольського району

Переглядів: 132

Загальноосвітня школа, спогади про шкільні роки займають особливе місце в людській пам’яті. Саме за шкільною партою малеча під наставництвом вчителів проходить свій шлях становлення особистості від першого дзвоника, до випускного вечора.
Депутатський корпус районної ради та виконавча влада району відповідально ставляться до необхідності модернізації і покращення умов освітнього процесу в школах Хорольщини, адже якісна середня освіта безпосередньо впливає на розвиток людського потенціалу та надає потужний поштовх розвитку громади.
У цьому дописі ми розглянемо як, за які кошти утримуються та модернізуються загальноосвітні школи Хорольського району. Як фінансувалася загальна середня освіта району протягом 2019 року. Відразу варто зауважити, що завдяки децентралізації, повноваження щодо освітніх закладів, розташованих в об’єднаних територіальних громадах, передані відповідним сільським радам – Покровобагачанській, Клепачівській на Новоаврамівській ОТГ. Відповідно, ми проаналізуємо видатки на загальноосвітні школи без врахування закладів територіальних громад, які мають власні повноваження та відповідні бюджети.
В 2019 році з державного бюджету надійшла освітня субвенція, яка передбачає оплату заробітної плати та нарахувань вчителям. Решта працівників шкіл отримують заробітну плату з районного бюджету. Також з держбюджету було передано субвенції на ряд заходів у загальній сумі 467,3 тисяч гривень.
Завдяки взаєморозумінню і підтримці депутатів обласної, районної, сільських рад на потреби загальноосвітніх шкіл району вдалося залучити понад 28,8 мільйонів гривень з місцевих бюджетів усіх рівнів.
З районного бюджету на потреби закладів загальної середньої освіти у 2019 році було виділено понад 25 мільйонів гривень.
За рахунок даних коштів відбувалася сплата заробітної плати з нарахуваннями обслуговуючому персоналу шкіл в сумі понад 14,4 мільйона гривень. Працівники загальноосвітніх шкіл району протягом року не мали проблем із затримками чи заборгованістю по виплаті заробітної плати. Також з районного бюджету здійснювалася доплата вчителям.
Майже 6,7 мільйона гривень було спрямовано на оплату енергоносіїв і комунальних послуг для забезпечення тепла та комфортних умов у школах району.
Оплату послуг, окрім комунальних було профінансовано на суму 581,7 тисяч гривень. За ці кошти здійснювався ремонт обладнання, виготовлення проектно-кошторисної документації, техобслуговування вогнегасників, тощо.
Для харчування учнів з районного бюджету було виділено понад 400 тисяч гривень. Але майже з усіх місцевих бюджетів району також було виділено кошти для харчування школярів пільгових категорій. В сумі, на харчування дітей було виділено понад 1 мільйон гривень.
Проведення капітальних ремонтів, реконструкцію та реставрацію приміщень шкіл з районного бюджету було профінансовано на суму майже 4,9 мільйонів гривень. Зокрема, з районного бюджету було профінансовано або виділено співфінансування капітального ремонту харчоблоків, санвузлів, заміну вікон, дверей у 10 школах району.
Для потреб загальноосвітніх закладів за рахунок районного бюджету було придбано обладнання, матеріали та інвентар на суму майже 2,5 мільйона гривень.
Також профінансовано видатки на відрядження, поточні видатки та реалізацію певних програм на суму 95,9 тисяч гривень.
Дієву участь у зміцненні матеріально технічної бази загальноосвітніх закладів району взяли сільські ради, які в сумі виділили майже 1,5 мільйона гривень для придбання обладнання та матеріалів, оплату послуг, інші видатки навчальних закладів, розташованих на їх території. В сумі сільські та міська рада на харчування школярів та потреби загальноосвітніх шкіл виділили понад 2,6 мільйона гривень.
Депутатами обласної ради від Хорольщини було залучено понад 746 тисяч гривень з фонду розвитку територій на потреби загальноосвітніх закладів району. Депутат обласної ради Фахраддін Мухтаров залучив із обласного бюджету 231 тисячу гривень на співфінансування проведення ремонтних робіт у 7 загальноосвітніх навчальних закладах району. Депутат обласної ради Ігор Сірик залучив з обласного бюджету 400 тисяч гривень на облаштування спортивного майданчика у Трубайцівській ЗОШ та капітальний ремонт санвузлів у Мусіївській ЗОШ. Депутат обласної ради Микола Первак залучив 116 тисяч гривень на придбання 2х комплектів гумового покриття для Хорольської гімназії.
Також з обласного бюджету на забезпечення якісної, сучасної освіти «Нова українська школа» було виділено майже 272 тисячі гривень.
Важливим моментом є активізація шкільної молоді під наставництвом своїх учителів щодо участі у конкурсних та грантових програмах, які дозволяють розвивати спроможність освітніх закладів. Депутатський корпус та керівництво районної ради і адміністрації всебічно підтримують активну молодь на шляху самореалізації. Структурні підрозділи ради та адміністрації постійно надають методичну і технічну підтримку на даному шляху.
У 2019 році районна рада співфінансувала проект "Екопатруль Джуніор", реалізація якого дала можливість придбати 10 сучасних велосипедів для учнів Хорольської гімназії.
Приємно відзначити, що хорольські школярі серед переможців конкурсу «Шкільний бюджет Полтавської області-2019», що надає їм можливість безпосередньо залучити кошти з місцевих бюджетів на реалізацію власного бачення розвитку своїх навчальних закладів.
Маємо надію, що і в цьому році знайдемо взаєморозуміння і підтримку усіх гілок влади з метою подальшого покращення освітніх послуг.« повернутися до списку новин