Хорольська районна рада

29 вересня голова районної ради Віра Мартюк, голова райдержадміністрації Роман Гловацький, його заступник Дмитро Кудря та посадовці райдержадміністрації поклали квіти до обеліску жертвам розстрілів.

Переглядів: 66

29 вересня весь світ згадує трагічну річницю початку одного з найвідоміших епізодів Голокосту на території України - розстрілу євреїв у Києві в Бабиному Яру.

29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей.

У жовтні 1941 року, у різних містах Полтавщини, почалося системне знищення єврейського населення окупованих територій. Не оминули ці страшні події Хорольщину. Єсесівцями було розстріляно 500 жителів міста.

Сьогодні, 29 вересня голова районної ради Віра Мартюк, голова райдержадміністрації Роман Гловацький, його заступник Дмитро Кудря та посадовці райдержадміністрації поклали квіти до обеліску жертвам розстрілів.

Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні та є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів.

 « повернутися до списку новин