Хорольська районна рада

26 липня, в залі засідань Лубенської районної ради, проведено обговорення формату адміністративно – територіального устрою Полтавської області

Переглядів: 254

26 липня, в залі засідань Лубенської районної ради, проведено обговорення формату адміністративно – територіального устрою Полтавської області під головуванням директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інни Іщенко.
Участь в обговоренні взяли посадовці, представники депутатського корпусу та громадськості районів, що пропонується включити в об’єднаний Лубенський район.
Згідно методики, затвердженої Мінрегіоном, на території області пропонується створити 4 округи, шляхом об’єднання існуючих районів. Хорольський район запропоновано приєднати до Лубенського.
Дане питання викликало жваве обговорення, оскільки стан автомобільних доріг у районах, невирішені проблеми із забезпеченням регулярних автобусних маршрутів значно ускладнять сполучення із перспективним районним центром. Окремо директору Департаменту при обговоренні місцеві посадовці відзначили незавершеність адміністративної реформи первинного рівня – по створенню об’єднаних громад, невизначеність у розподілі повноважень між громадами та районами, невпорядкованість чинного законодавства та наявність невирішених проблем при реформі вторинної ланки медицини, на госпітальних округах якої, власне, планується провести адмінреформу районного рівня.
У підсумку, погляди на бачення формування району розділилися. Представники ряду районів проінформували про наміри населення по підтримці приєднання до Лубенщини.
Посадовці Пирятинського та Чорнухинського районів відзначили пріоритетними наміри по створенню об’єднаного Пирятинського району із пропозицією приєднання до нього Гребінківського району.
Голова Хорольської районної ради Віра Мартюк, голова Хорольської РДА Лариса Звірко, перший заступник голови РДА Сергій Абрамов та голова Хорольської міської ради Сергій Волошин у своїх виступах відзначили що Хорольський район представляє собою економічно спроможний район, бюджет якого в декілька разів більший за бюджет Лубенського району, в районному центрі, місті Хорол, розташовано ряд установ та організацій, працівники яких мають досить високий рівень кваліфікації, районна лікарня надає широкий спектр медичних послуг високої якості та, що характерно, в ЦРЛ відсутні проблеми, характерні для інших районів – дефіцит кадрів та низька завантаженість відділень.
Враховуючи вищезазначене, Хорольський район не готовий до приєднання до Лубенського. Доцільно за прикладом Пирятинського району, розглянути питання про формування Хорольського району із приєднанням до нього сусідніх районів, для яких дана модель об’єднання буде більш обгрунтованою.
Попри обмежений Мінрегіоном часовий проміжок, відведений на обговорення, доцільно провести розширені громадські слухання та консультації із депутатським корпусом району та представниками сусідніх районів стосовно утворення об’єднаного Хорольського району.« повернутися до списку новин