Хорольська районна рада

12.02.2019 в Хорольському районному військовому комісаріаті було дане інтерв’ю газеті «Вісті Хорольщини» військовим комісаром, щодо підписання контракту з 72 ОМБР, які пройдуть навчання за стандартами НАТО під керівництвом інструкторів провідних армі

Переглядів: 255

Сьогодні саме Збройні Сили України є одним із основних щитів, які стримують російську агресію на сході держави. Як ми бачимо, із щоденних зведень Операції Об’єднаних Сил, ситуація на східному фронті є контрольованою, але не дає підстав для заспокоєння. Особливо зважуючи на ті угрупування регулярних військ російської федерації, які на даний час зосереджені біля північно-східного кордону, а це серйозне військове формування, яке і створюється з якоюсь певною метою.

На сьогодні вживаються заходи, щодо оновлення озброєння, техніки, та підвищення рівня готовності військових частин, до реагування на відповідні загрози, але якою б не була сучасна військова техніка, однією із основних складових готовності підрозділу є люди, тобто особовий склад.

Військова служба сьогодні - це в першу чергу державна служба особливого характеру. Аналіз ринку праці свідчить, що Збройні Сили України є одним із найбільших роботодавців, з серйозним рівнем грошового забезпечення, яке з першого січня рішенням Міністра оборони України суттєво збільшено, зокрема наприклад для рядового, сержантського складу від 10 тис, грн. до 12 тис. грн., від командира взводу до командира бригади в розмірі від 14 тис до 25 тис. грн.. тощо.

Сьогодні поряд з підняттям грошового забезпечення вживаються і інші заходи, щодо створення відповідних умов проходження служби в тому числі і в ППД. Так на прикладі 72-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ» з місцем розміщення у м. Біла Церква Київської області, видно, які позитивні зміни відбуваються у військовому підрозділі.

Так для 72-ї механізованої бригади вже здано в експлуатацію перший гуртожиток для військовослужбовців контрактної служби. Напередодні бригада повернулась із зони проведення військової операції на Донбасі та новосели вже заселились до будівлі.
Двоповерхова будівля гуртожитку поліпшеного типу призначена для розміщення 125 бійців у 25 кімнатах. На кожні дві кімнати розміщений окремий санвузол та душова.
Загалом для 72-ї бригади здійснюється будівництво ще трьох таких гуртожитків які також перейшли на фінішну пряму будівництва - тут здійснюється підключення комунікації, а також проводяться внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, тому незабаром в них також заселяться військовослужбовці.

Всі ці будівництва відбуваються в рамках започаткованої минулого року програми Міністерством оборони України зі зведення 184-х гуртожитків для розміщення 23 тисяч військовослужбовців військової служби за контрактом. Для тих військовослужбовців за контрактом, які бажають винаймати житло у населеному пункті з цього року і для солдат, сержантського складу  діє компенсація за піднайом житла.

Також 72-а механізована бригада у жовтні минулого року перейшла на нову систему харчування, що окрім нового каталогу продуктів включає в себе відновлення фондів їдалень
Загалом у пункті постійної дислокації 72-ї бригади відбувається реконструкція трьох їдалень.

Також на сьогодні  виплачується одноразова грошова допомога у разі укладення першого контракту у таких розмірах:

особам рядового складу – вісім розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня календарного року (у 2019 році – 15368,00 грн.);

особам сержантського і старшинського складу – дев’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня календарного року (у 2019 році – 17289,00 грн.);

особам офіцерського складу - десять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня календарного року (у 2019 році - 19210,00 грн.)

На протязі року, крім грошового забезпечення військовослужбовцю, виплачується, ще грошова допомога на оздоровлення  у розмірі грошового забезпечення на місяць.

Сьогодні 72 ОМБР є одним із тих, пріоритетних підрозділів, куди в першу чергу військовими комісаріатами Полтавської області пропонується проходження військової служби. Бригада з відповідною періодичністю залучається до зони  операції об’єднаних сил та міжнародних навчань з нашими зарубіжними партнерами.

З 2018 року більше 1100 громадян з Полтавщини прийняли рішення, щодо укладення контракту. В області через систему військових комісаріатів створені умови, для якісного відбору та швидкого (не забюрократизованого) оформлення документів.

Так громадянин, який бажає проходити військову службу, наприклад в тій же 72-й бригаді, в першу чергу прибуває до військового комісаріату, надає документи на попереднє вивчення, зокрема про освіту, трудову діяльність, характеризуючі матеріали, отримує направлення на медичну комісію та одночасно відпрацьовуються запити до правоохоронних органів, щодо не притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності.

При прийнятті позитивних рішень, кандидат проходить професійно-психологічний відбір, це перевірка рівня фізичної підготовки, психодіагностичне обстеження, та вивчення особистих якостей. Після заходів вивчення в залежності від його результатів кандидату пропонується відповідна вакантна посада, зокрема у тій же 72 ОМБР, це механіки-водії, стрільці, сапери, снайпери, розвідники, танкісти, кулеметники та інші і приписом  направляється або до навчального центру або безпосередньо до військової частини в залежності від досвіду проходження служби, де вже укладає контракт на проходження військової служби.

Для громадян, які бажають отримати додатку інформацію звертатися до військових комісаріатів за місцем перебування на обліку або телефоном "горячої лінії" обласного військового комісаріату 0930416271.« повернутися до списку новин