Хорольська районна рада

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни

Переглядів: 626

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна.

 Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

 Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.

 Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

 Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки.  Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

 Цього дня, Хорольська громада як вся Україна долучилася до вшанування памяті жертв війни .

 В районному центрі відбулося покладання квітів до Меморіального комплексу „Вічний вогонь“, до Меморіального комплексу „Хорольська яма“, до пам’ятників і обелісків загиблим воїнам, жертвам концтабору „Хорольська яма“, мирним жителям, що загинули в роки нацистської окупації.

 Голова районної ради Віра Мартюк , від імені громади , вшанувала пам’ять полеглих земляків, всіх українців, що віддали життя в боротьбі за незалежність Батьківщини.

 У своєму виступі перед присутніми Віра Анатоліївна нагадала, що подих війни до цього часу переслідує нас.

 На Сході України відбуваються бойові дії , загарбником анексовано Крим.

 Висловила подяку військовослужбовцям, правоохоронцям, добровольцям, волонтерам та усім небайдужим громадянам, які стали на захист суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.  Героїчний приклад нашого народу , який здобув перемогу у Другій світовій війні , нікого не повинен залишити байдужим .

 Схиляючи голови перед світлою пам'яттю загиблих за свободу України ми відчуваємо та підтримуємо взаємозв’язок між поколіннями героїчних українців.

 Тільки єднання всього українського народу дасть змогу відстояти цілісність нашої України та захистити наш історичний вибір,наше право вільно жити на своїй землі.

 Коротко про історію.

 День скорбо?ти і вшанува?ння па?м'яті жертв війни? — день пам'яті в Україні.

 Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

 День встановлено в Україні з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.

 Фото звіт можна побачити тут.« повернутися до списку новин