Хорольська районна рада
Хорольський район, Полтавська область

На Хорольщині введено в експлуатацію першу сонячну електростанцію в приватному домогосподарстві

Переглядів: 299

З початку червня 2019 року на Хорольщині введено в експлуатацію першу сонячну електростанцію в приватному домогосподарстві.
3 червня заступник голови районної ради Роман Гловацький, виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Сергій Абрамов, депутат районної ради Анатолій Пасюта, депутат районної ради Андрій Пасюта, Вишняківський сільський голова Андрій Фесенко та начальник районної філії ПАТ «Полтаваобленерго» Григорій Крупнов відвідали новозбудований об’єкт альтернативної енергетики.
Сонячну станцію Сергій Калініченко вирішив побудувати в домогосподарстві бабусі Надії Федорівни Біліченко, що розташоване в с. Вербине. 
Прийняттю рішення щодо будівництва приватної електростанції сприяли повна підтримка ідеї з побудови приватних сонячних електростанцій на Хорольщині депутатом обласної ради Фахраддіном Мухтаровим та з боку районних органів влади. У співпраці районною радою та райдержадміністрацією була розроблена і затверджена рішенням № 420-XXIII 23 сесії районної ради від 23 березня 2018 року «Програма сприяння розвитку альтернативної енергетики в Хорольському районі на 2018 – 2020 роки», за допомогою якої пан Сергій більш детально дізнався про можливості відновлювальної енергетики. Депутат районної ради Андрій Пасюта окрім повної підтримки розвитку зазначеної програми також надав вагому допомогу, надавши для будівельних робіт спецтехніку. 
Фахівці компанії ГК «Океан» (www.termico-solar.com) здійснили монтаж і установку сонячної станції. Від моменту прийняття рішення до запуску електростанції минуло 4 місяці. Таким темпам втілення задуму сприяла підтримка проекту Вишняківським сільським головою Андрієм Фесенком та керівником районної філії «Полтаваобленерго» Григорієм Крупновим. Останній факт приємно вразив, оскільки повністю нівелював поширювані чутки з інших регіонів. 
І от на днях власники приватної електростанції отримали від ТОВ «Полтаваенергозбут» акт про прийняття об’єкта в експлуатацію.
В планах Сергія подальший продаж надлишкової електроенергії в загальну мережу за «Зеленим тарифом» та збільшення потужності сонячної станції.

« повернутися до списку новин